Fshati Vuno ishte ndërtuar në formën e një amfiteatri në shpatet e malit të Cikës, në autostradën që lidh Dhërmiun me qytetin e Himarës, duke qëndruar si një belveder natyral në kodër të mbushur me ullishte me pamje nga deti Jon.Fshati i cili qëndron në 176 metra lartësi mbidetare është një përmbledhje e shtëpive nga guri, dhe me rrugë të ngushta nga kalldrëmi që i ngjajnë një labirinti në shpat të malit. Rrugicat me kalldrëm zgjerohen nën qemerët e gurit që lidh shtëpitë dy ose tre katëshe, shtëpitë në fshat janë afër 200 vite të vjetra, me disa që datojnë që nga viti 1783.

Rooms & Studios Filip, Vuno

Shih Hartën

Me ne ju kontaktoni në hotel pa tarifë agjenci vjen në dhe plotësoni formularin e mëposhtëm.Filip Dhoma & Studios është e vendosur në verë, 40 km nga 40 km nga Vlora dhe Saranda. Ekziston edhe një parkim falas private në vend. Disa dhoma kanë një tarracë apo ballkon. Çdo dhomë përfshin një banjo private me […]

A Partire da€ 30.00
Solo Online
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
feedback